fbpx

AUDISPRAY Dolo ušní kapky jsou zdravotnický prostředek, jehož účinek je založený na osmotických vlastnostech glycerolu.

Dolo

Glycerol se v ušních kapkách používá pro dvě základní vlastnosti: olejovou konzistenci glycerolu, díky které dokáže jemně přilnout ke kůži na místě aplikace a která zajišťuje jeho ochranné vlastnosti a hygroskopičnost glycerolu, která zajišťuje schopnost odstranit vodu z oteklých tkání (díky osmotickému účinku), což vede ke snížení otoku, a tedy úlevě od bolesti. Lidokain se používá jako přídavná látka způsobující povrchové znecitlivění, čímž přispívá k účinku glycerolu a pomáhá mírnit bolest ucha. Vhodné již od 6 měsíců věku.

Dolo Dolo Dolo Dolo

AUDISPRAY Dolo má podpůrný účinek při:

 • Zánětlivých stavech s projevy otoku, bolesti a svrbění ve vnějším zvukovodu.
 • Nepříjemných pocitech doprovázených bolestí způsobených pravidelným vystavováním se vodě a vlhkosti, například při plavání v bazénu.
 • Nepříjemných pocitech doprovázených bolestí způsobených dlouhodobým nošením sluchátek nebo nahromaděným ušním mazem, vytvářejícím mazové zátky ve vnějším zvukovodu.
 • Nepříjemných pocitech doprovázených bolestí způsobených pravidelným používáním čistících kosmetických přípravků, které ničí přirozenou vrstvu chránící vnější zvukovod, jako například šamponů, mýdel a gelů.
Dolo

LIDSKÉ UCHO JE KOMPLEXNÍ A CITLIVÝ ORGÁN

Některé běžné denní aktivity, jako je například cestování letadlem, plavání v bazénu nebo pobyt na horách, mohou mít na uši vliv. Tlak vzduchu stejně jako vlhkost či hluk mohou být příčinou bolesti uší.

Dávkování a způsob užití

 • Dospělí a děti starší 12 let: 2 kapky do každého ucha maximálně 3x denně. Pokud nedojde do 3 dní ke zlepšení, nebo pokud se cítíte hůř, poraďte se s lékařem.
 • Děti starší 6 měsíců: 2 kapky do každého ucha maximálně 3x denně. Používejte pouze dohledem dospělé osoby nebo lékaře. Pokud nedojde do 3 dnů ke zlepšení, nebo se stav zhorší, poraďte se s lékařem. Při použití u dětí je třeba po podání ušních kapek chránit ucho vatovým tampónem.
 • Balení obsahuje 7 g.
Dolo
 1. Umyjte si ruce a odšroubujte uzávěr lahvičky.
 2. Nakloňte hlavu nebo si lehněte na bok tak, aby ošetřované ucho směřovalo nahoru.
 3. Opatrně odtáhněte lalůček ucha (spodní část ušního kanálu) ve směru od krku.
 4. Obraťte otevřenou lahvičku ušních kapek AUDISPRAY DOLO dnem vzhůru a stlačením lahvičky z obou stran podejte ušní kapky do ucha
 5. Hlavu nechte nakloněnou po několik minut, aby kapky mohly proniknout do zvukovodu.
 6. Přebytečnou tekutinu otřete čistým kapesníkem.
 7. Po podání se doporučuje zakrýt vnější zvukovod vatovým tampónem.
 8. Nasaďte uzávěr zpět na lahvičku.
Dolo